Najpopularniejsze

Najlepiej Oceniane

B.A.K.A 2K13

Autor: k3nsei Data: 04.11.2013 09:44

Już za kilka dni (9-10 listopada) spotkamy się na wrocławskim konwencie B.A.K.A. Spotkanie odbędzie się w LO Nr XV przy ul. Wojrowickiej 58. Zapraszamy w sobotę od samego rana, przypominamy jednocześnie, iż nie ma możliwości noclegu na terenie szkoły z piątku na sobotę przed konwentem! Na stronie znajdziecie fotograficzny opis dojazdu z dworca na teren konwentu. Informacje o cenach wejściówek znajdziecie na podstronie Akredytacja – przypominamy, że osoby pełnoletnie muszą przy wejściu dostarczyć pozwolenie od rodziców. Pamiętajcie, aby przed konwentem zapoznać się z regulaminem – w szczególności przypominamy o bezwzględnym zakazie spożywania alkoholu na terenie konwentu, oraz bycia pod wpływem lub po spożyciu alkoholu. Pamiętajcie też, aby nie ściągać opaski będącej częścią biletu wejściowego, która zostanie Wam założona przy wejściu. Można się w nich kąpać, oraz myć ręce ;) Jeżeli zakupisz bilet dwudniowy i na noc zdejmiesz opaskę wracając do domu, w niedzielny poranek będziesz musiał zakupić nową wejściówkę, aby ponownie wejść na teren konwentu, lub by na nim pozostać! Na podstronie Atrakcje, czeka na Was ich spis w formie tabelki, oraz z podziałem na sale (wprowadzone zostały pewnie zmiany) – stylizowane na konwencję szkolną. Jeżeli B.A.K.A. jest Twoim pierwszym konwentem, informacje zawarte TUTAJ oraz TUTAJ mogą pomóc Ci w odnalezieniu się podczas konwentowego szaleństwa ;) Również na tegorocznej edycji każdy z Was będzie miał okazję zakupić ciekawe pamiątki z konwentu - na podstronie Wystawcy czeka na Was spis stoisk wraz z mapką, dzięki której znajdziesz każdą mangę! A w punkcie informacji czekają na Was konwentowe kubeczki oraz koszulki w bardzo limitowanej ilości - około 50 sztuk. Zapraszamy na Nasze konto FB, gdzie na bieżąco umieszczamy nowe informacje.

Zgłoś atrakcję na konwent B.A.K.A. oraz wygraj wejściówkę!

Autor: k3nsei Data: 24.09.2013 19:15 Źródło: B.A.K.A. Y2K13

Już w dniach 9-10 listopada odbędzie się dziesiąta edycja konwentu B.A.K.A. :)! Chcesz przygotować atrakcję, prelekcję lub konkurs? A może warsztaty plastyczne? Zgłoś się poprzez formularz na stronie konwentu do 10 października! W tym samym dniu upływa termin zgłoszeń na helpera – i Ty możesz mieć własny wkład w konwent B.A.K.A. Zgłoszenia należy dokonać korzystając z tego formularza. Cosplayerzy igły w dłoń i szykujcie stroje! Więcej o zgłaszaniu uczestnictwa w konkursie na stronie konwentu :)

Dodaj swoją obecność na konwencie w ramach wydarzenia na Facebooku oraz zaglądaj na naszą stronę jak i fanpage – konkursy o wejściówkę czas rozpocząć! ;) Co kilka dni ogłaszany będzie nowy konkurs, w którym główną nagrodą będzie wspomniana wcześniej wejściówka. Wygrałeś już jedną? Zawalcz o kolejną dla koleżanki lub poinformuj o konkursach znajomych, którzy również chcieliby wygrać wstęp na konwent :)!

Festiwal nowJapan w Wilnie

Autor: k3nsei Data: 07.09.2013 11:39 Źródło

Festiwal nowJapan jest największym festiwalem w krajach Nadbałtyckich związanym z tradycyjną i współczesną kulturą japońską. W tym roku odbywa się po raz piąty.

Od 10 do 15 września będziecie mogli zapoznać się tegoroczną myślą przewodnią Festiwalu - All About Japan. Będą koncerty, wykłady, prezentacje, wystawy oraz warsztaty. Na zakończenie ponad 300 cosplayerów przemaszeruje przez wileńską starówkę.

Organizatorem jest organizacja publiczna „Kultūrinės ir organizacinės idėjos“ („Cultural and Organizational Ideas“).

Sponsorem Festiwalu jest Ambasada Japonii.

Reaktywacja grupy skanlacyjnej Akarui Group

Autor: k3nsei Data: 18.07.2013 17:48 Źródło

Reaktywacja grupy skanlacyjnej Akarui Group. Wracamy z nowymi perspektywami, większym doświadczeniem i zaangażowaniem. Chcesz przyczynić się do rozwoju niesamowitych projektów? Chcesz przyczynić się do pojawienia się twojej ulubionej mangi w ojczystym języku? Zgłoś się do nas. Potrzebujemy pomocy by razem stworzyć wiele! Obejmij jedno z trzech stanowisk:
 
Tłumacz (znajomość angielskiego na poziomie zaawansowanym)
Korektor (poprawiający ewentualne błędy w tłumaczeniu)
Edytor (Osoba w bardziej zaawansowanym stopniu posługująca się programem graficznym)
 
Wejdz na www.akaruigroup.laa.pl i zajrzyj do działu "Rekrutacja".
 
Pozdrawiamy, zespół Akarui Group.

Polcon 2013 - Warszawa

Autor: k3nsei Data: 15.07.2013 12:50 Źródło

Polcon jest corocznym, ogólnopolskim zlotem miłośników szeroko pojętej fantastyki, hobby związanego z rozwojem wyobraźni, kreatywności oraz poszerzaniem wiedzy i horyzontów. Zlot taki, powszechnie nazywany konwentem, ma formę ogromnej, interdyscyplinarnej konferencji kulturalnej, ze sporym dodatkiem atrakcji integracyjnych, rozmaitych gier hobbystycznych i towarzyskich oraz innych rozrywek i mediów związanych z wyobraźnią, jakie oferuje popkultura.

Brzmi poważnie i nudno? Możemy zapewnić, że Polcon jest tak samo przyjemną i rozwijającą formą spędzenia kilku dni, jak poważne sprawia wrażenie.

To szczególne święto wyobraźni odbywa się co roku w innym mieście i co roku organizowane jest przez inną grupę fanów. W Warszawie odbywa się po raz czwarty (poprzednio w 2007 roku).  Organizatorem tegorocznej edycji jest Stowarzyszenie Avangarda we współpracy z Samorządem Studentów Politechniki Warszawskiej, Studenckim Kołem Astronautycznym PW i innymi naukowymi kołami wydziałowymi Politechniki, Klubem Gier Planszowych Agresor i organizatorami Festiwalu Gier Planszowych "Kocioł" oraz Narodowym Centrum Kultury.

Podczas Polconu jego uczestnicy mają okazję wybrać laureatów Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla, a więc oddać głos na opowiadania i powieści fantastyczne polskich autorów wydane w ostatnim roku, wyłonione wcześniej drogą ogólnopolskich nominacji. W sobotę 31 sierpnia odbywa się uroczysta gala wręczenia nagród zwycięzcom głosowania. Nagroda im. Janusza A. Zajdla przyznawana jest od 1985 roku – to jedno z wyróżnień literackich o najdłuższej tradycji w naszym kraju. Opiekę nad Nagrodą sprawują w całości czytelnicy.


Dla kogo?

Dla Ciebie. Wszak z jakiegoś powodu czytasz ten tekst.

Jeśli nasze wydarzenie już wzbudziło Twoją ciekawość, niezależnie od jej powodu, to zapewniamy, że możesz śmiało nas odwiedzić. Zadbamy o mile spędzony czas i dostatek ciekawych wspomnień, nowych znajomych oraz  informacje, które być może inaczej by do Ciebie nie dotarły.

Może lubisz filmy o superbohaterach lub kino z mnóstwem efektów specjalnych (zdecydowana większość takich produkcji to kino fantastyczne)? Może od czasu do czasu zdarza Ci się przeczytać książkę zawierającą fantastyczne elementy i taka lektura sprawia Ci przyjemność? Może czytasz komiksy, interesują Cię programy popularnonaukowe, lubisz japońską animację, a wreszcie zwyczajnie lubisz spędzać czas ze znajomymi w ciekawy sposób albo chcesz poznawać nowych, interesujących ludzi? Może po prostu chciałbyś fajnie spędzić czas z rodziną lub zapewnić sporo zabawy dzieciom? A może od lat jeździsz na konwenty, nie ruszasz się nigdzie bez zestawu kości do RPG, kupujesz każdą nową powieść fantastyczną albo pamiętasz każdy odcinek Naruto? Polcon jest organizowany przez nas, ludzi kochających swoje bardzo szeroko zakreślone zainteresowania, właśnie dla Ciebie. Naszym zdaniem każdy może zostać fanem – a przynajmniej dobrze się bawić, próbując.


Święto wyobraźni?

Dokładnie tak. Wyobraźnia to nie tylko bujanie w obłokach. Wyobraźnia to narzędzie poznawcze, punkt wyjściowy dla wszelkiej kreatywności i operowania abstraktami. Wyobraźnia to umiejętność planowania, posługiwania się liczbami, opracowywania strategii, tworzenia nowych koncepcji i rozwiązań. Deficyt wyobraźni to hamulec dla rozwoju kultury, rozwoju wewnętrznego i postępu. Naszym celem jest dbanie o wyobraźnię. Jak cel ten zrealizuje Polcon 2013?


Konwent konwentów

Polcon 2013 to zbiór mniejszych imprez, ulokowanych blisko siebie w różnych budynkach Kampusu Głównego Politechniki Warszawskiej. Wśród imprez tych można wyróżnić:

– Główną część programową:  spotkania z pisarzami, gośćmi honorowymi i zagranicznymi, prelekcje, warsztaty.
 Kocioł: cały sześciopiętrowy budynek poświęcony grom hobbystycznym, towarzyskim, planszowym i fabularnym, z obszernym blokiem rodzinnym zawierającym atrakcje dla dzieci.
 Dni Nauki i Targi Popkultury: prelekcje popularnonaukowe i park naukowy dla każdego oraz przestrzeń targowa z pełnym asortymentem fantastycznych produktów – od kostek, przez książki i gry, po stroje i pościel.
 Blok kultury japońskiej i elektronicznej rozrywki: cały osobny budynek poświęcony grom komputerowym, konsolom, a przede wszystkim kulturze Japonii, mandze i anime.
 Gala Nagrody im. Janusza A. Zajdla: podkreślamy ją jako istotną składową całości. Gala odbędzie się w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki. Oprócz wręczenia nagrody literackiej odbędzie się wtedy również rozstrzygnięcie i wręczenie nagród w innych znaczących konkursach Polconu.

Polcon 2013 w Warszawie będzie dużym przedsięwzięciem, podczas którego atrakcje odbywające się zazwyczaj jako pojedyncze nitki programowe zyskają dla siebie całe odrębne budynki, stając się swoistymi minikonwentami: minikonwentem literacko-erpegowym, minikonwentem planszówkowo-rodzinnym, minikonwentem naukowym oraz minikonwentem mangi i anime. Zadbamy na dużą skalę o każdego.

Podlaski Festiwal Anime II 2013

Autor: k3nsei Data: 15.07.2013 12:34 Źródło

Druga edycja festiwalu odbędzie się 28-29 września 2013r. w budynku Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej. Planowane jest około 2 razy więcej atrakcji i wykładów w stosunku do ubiegłorocznej imprezy. Atrakcje prowadzone będą w dwóch obszernych salach. Planowany jest też blok gier konsolowych, gier planszowych oraz inne atrakcje.

Ekipa organizująca Festiwal składa się głównie ze studentów oraz osób starszych, którzy są odpowiedzialni i pracowici. Koordynatorem Imprezy jest Damian Lasota który od 2007 roku wspomaga organizację tego typu imprez w Polsce oraz inne projekty np.: Dni Kultury Studenckiej " Juwenalia 2013". Organizował także poprzednią edycję Podlaskiego Festiwalu Anime.

Kolejna gorąca zapowiedź od Waneko

Autor: k3nsei Data: 10.03.2013 16:18 Źródło

Właśnie w tej chwili zapewne ogłaszamy tytuł nowej serii ludziom zgromadzonym na naszym panelu na konwencie Love 4, ale mając na uwadze to, że nie wszyscy mogą na nim być a ta informacja jest zbyt ważna, żeby trzymać ją w tajemnicy przed polskimi fanami mangi nawet te kilka minut dłużej… Oto i tytuł kolejnej ( po DOGS, Madoce i Karnevalu) mangi, którą jeszcze w tym roku zobaczycie w sklepach i zapewne również na swoich półkach.

AO NO EXORCIST

Jesteśmy pewni, że po zobaczeniu tej wiadomości na twarzach wielu z Was pojawił się uśmiech. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że nie każdy jest fanem tego tytułu i zna jego fabułę na wyrywki, dlatego poniżej znajdziecie krótki opis tego, o czym jest ta manga:

Rin Okomura ma 15 lat, brata bliźniaka który jest od niego lepszy w nauce i… praktycznie wszystkim innym oraz brak pomysłu co robić w życiu. Odkąd zmarła ich matka wraz ze swoim bratem Yukio żyją pod opieką ksiedza Fujimoto aż do dnia, kiedy to okazuje się, że Rin jest kimś więcej, niż tylko zwykłym nastolatkiem a jego ojciec nie był zwykłym śmiertelnikiem ale… demonem. I to nie byle jakim demonem, ojcem Rina jest bowiem sam Szatan. Od tego momentu nic nie jest już takie jak kiedyś…

 • Pierwszy tom jest zaplanowany na wrzesień tego roku, cena i sposób wydania pozostają niezmienne: 19,99 zł za tom i wydanie z obwolutą, co do formatu to będzie on taki sam jak w wielu innych naszych mangach, np. w Kuroshitsuji.
 • W chwili obecnej Ao ma w Japonii 10 tomów i dalej powstają kolejne, z nieoficjalnych informacji które uzyskaliśmy wynika, że manga ta będzie miała maksymalnie około 30 tomów.
 • Już w poniedziałek dodamy do naszego sklepu internetowego możliwość zamawiania prenumeraty i przedpłaty na ten tytuł, więcej szczegółów wkrótce.
 • Również w piątek na naszym forum utworzony zostanie osobny wątek dla Ao no exorcist, gdzie będziecie mogli dyskutować na temat polskiego wydania, tłumaczenia i wszystkiego tego, co jest związane z tym tytułem.

Oczywiście nie jest to ostatnia nowość, jaką mamy zaplanowaną na ten rok. Kolejne nowe tytuły będą miały swoją premierę w grudniu tego roku i w styczniu następnego, niestety do ich ogłoszenia zostało jeszcze sporo czasu, więc musicie uzbroić się w cierpliwość.

J.P.Fantastica wyda Fairy Tail

Autor: k3nsei Data: 09.02.2013 20:03 Źródło

Biuro Podróży Vogue Travel rozpoczyna rekrutację na instruktorów/wychowawców obozów tematycznych anime&manga w sezonie letnim 2013!

Autor: k3nsei Data: 23.12.2012 20:31 Źródło

Wymagania dot. kandydatów/ki na instruktora/kę anime&manga:

 • uzdolnienia plastyczne i artystyczne
 • znajomość teoretyczna i praktyczna tematyki anime&manga
 • umiejętność zainteresowania i przekazania młodzieży tematów związanych z anime&mangą
 • wiek minimum 21 lata
 • ukończony kurs wychowawców kolonijnych (możesz ukończyć go w naszej Akademii Kadry)

Oferujemy:

 • szkolenie dot. pracy na obozach dla wychowawców/ instruktorów
 • atrakcyjne zarobki
 • pracę w energicznym zespole
 • zakwaterowanie i wyżywienie na terenie ośrodka

CV wraz ze zdjęciem prosimy przesyłać na [email protected] z tematem wiadomości „instruktor/ka anime&manga”. Mile widziane portfolio prac!

Wybrani kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną do siedziby biura w Poznaniu.

Prosimy o pojawianie się na potwierdzone spotkania punktualnie oznacza to również NIE WCZEŚNIEJ. Z uwagi na brak poczekalni w biurze prosimy o nie przychodzenie na spotkania z osobami towarzyszącymi.

Z poważaniem
Dział Rekrutacji VT

B – XmassCon 3 – ostatnie informacje

Autor: k3nsei Data: 29.11.2012 13:25 Źródło

Tup tup tup niespełna tydzień do konwentu, atrakcje już przygotowane, konsolówka gotowa do pierwszych turniejów, scena wyczekuje momentu gdy cosplayerzy zabłysną na niej w świetle reflektorów.
Uprzejmie chcieliśmy ogłosić, że konwent odbędzie w Zespole Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 7  w Krakowie, ul. Czarnogórska 14. Bramy konwentu zostaną dla was otwarte już od godziny 8:00, zaś pierwsze atrakcje ruszą od godziny 10:00. Spis atrakcji znajdziecie pod linkiem.

UWAGA!!
Z powodu bardzo dużej ilości zrobionych rezerwacji w ciągu ostatnich dni, nie będzie prowadzona sprzedaż wejściówek na miejscu! Podjęliśmy taką decyzję ze względu na Wasze bezpieczeństwo oraz po ty by uniknąć sytuacji w których musielibyśmy odesłać część osób do domu z powodu braku miejsca. Nie ma możliwości opłaty rezerwacji na miejscu.

Osoby niepełnoletnie zgodnie z regulaminem muszą posiadać przy wejściu na konwent wypełnioną i podpisaną zgodę opiekuna, dotyczy to wszystkich osób niepełnoletnich przebywających na konwencie, zarówno twórców atrakcji, wystawców, helperów itp.
Będziemy także akceptować wersje pisane odręcznie, prosimy jednak o dokładne przepisanie treści ze wzoru. Wyrażenie zgody przez telefon na akredytacji nie będzie akceptowane. Wzór zgody znajdziecie tutaj.

Pamiętajcie o zbiórce żywności dla zwierząt z krakowskiego schroniska. Przyda się: karma sucha lub w puszkach, zarówno dla szczeniąt i kociąt, zwykła jak i dla seniorów, schronisko chętnie przyjmie także każdy koc.  Rzeczy dla schroniska będzie można zostawiać na akredytacji i w biurze konwentowym.

Nie zapomnijcie także o Waszych najbliższych przyjaciołach i innych osobach, które darzycie sympatią. Możecie przygotować dla nich prezenty i wyczekiwać momentu, gdy dzwony wybiją północ, a Św. Mikołaj już dopilnuje by trafiły one do wszystkich :) Prezenty będziemy zbierać na akredytacji oraz w biurze konwentowym. Do każdego prezentu powinna być doczepiona karteczka najlepiej z: Imieniem Nazwiskiem i Nickiem osoby do której ma trafić.

I na koniec krótki niezbędnik konwentowy, czego nie powinno zapomnieć się na konwent :D

 • karimata, śpiwór, podusia (oczywiście jeśli masz zamiar spać na konwencie :> )
 • ręcznik, mydełko, szczoteczka do zębów, pasta (oczywiście jeśli masz zamiar myć się na konwencie :D, a dobrze byłoby to zrobić :D )
 • kubek, łyżka
 • dokument tożsamości (każda osoba ma obowiązek okazać na wejściu dokument  wraz ze zdjęciem, może to być dowód osobisty, paszport, legitymacja studencka lub szkolna itp. Dane z rezerwacji muszą zgadzać się z danymi w dokumentach.)
 • zgoda opiekuna (jeśli jesteś niepełnoletni)
 • dowód opłaty za wejściówkę (Jeśli będziecie dokonywać wpłaty w ciągu najbliższych dni, prosimy o zabranie ze sobą dowodu wpłaty na konwent, ponieważ pieniądze mogą nie zostać zaksięgowane przez bank na czas, dotyczy to w szczególności przekazów pocztowych.)

Tup tup konwent tuż tuż.